Čo mám práve k dispozícii

Čo mám práve k dispozícii
Zoznam výrobkov, ktoré sú momentálne k dispozícii a na predaj.

Pokiaľ sa Vám nejaký kúsok páči, kľudne ma kontaktujte a povedzte, ktorý výrobok to je. O pár dní ho už budete držať v ruke a tešiť sa z neho.

Verím, že si vyberiete


Udu 70


UDU 71

Vzhľadovo trochu kontrastné-dvojfarebné, no zvukovo o to zaujímavejšie – tak by sa dal charakterizovať tento hlinený africký bubon – udu. Je fľaškovitého tvaru – pekne kvapkovite pretiahnutého, z bledej ružovkasto hnedastej hliny. Má jednoduchú rytú výzdobu. Časť je poliata priehľadnou glazúrou, časť bez glazúry – tá chytila v ohni sadze a tak má príjemnú hnedočiernu farbu.

Má krásny zvuk črepu, zvoní ako stádo ovečiek pasúcich sa na lúke. A keď jemne po ňom pobúchate dlaňou, vylúdite zvuk tichej tône v potôčiku, keď sa do nej hodí kamienok. Bas je krásny, dlhý…

Veľkosť: výška 39cm, max. šírka 20cm, obvod cca 63cm, hmotnosť 1,56 kg


UDU 73

Súdkovitý tvar a jemne béžová svetlá hlina s tmavohnedým maľovaným vzorom. Takto by sa dalo v jednej vete zhrnúť toto pekné dielko. Ale to asi nie je to pravé orechové… Tento kúsok je naozaj vyrobený zo svetlej hliny so zvonivým zvukom črepu, kde výzdobu tvorí maľba tmavohnedou hlinou. Má pekný dlhý, trochu vyššie posadený bas pri hraní na otvore na tele nádoby. Keď ťuknete do otvoru na hrdle, vybehne z neho žblnkavý krátky zvuk, vhodne dopĺňajúci hlavný bas. Kto má šikovné ruky, dokáže tak rozohrať celý koncert žiab a žblkotavého potôčika, doplneného klinkaním ovčích zvončekov…stačí si už len potom zavrieť oči a nechať prúdiť cez seba a okolo seba pohodovú energiu z hlbín zeme.

Veľkosť: výška 30 cm, max. šírka 18 cm, max. obvod 57,5 cm, hmotnosť 1,22kg

udu 73

UDU 74

Jedno z experimentálnych keramických udu bubnov, na ktorom som si odskúšal intarziu rôznych druhov hliny do základného červeného črepu. Celok pôsobí veľmi zaujímavo – základ je zo sýto červenej hliny, v ktorej je vzor vytváraný z bielej a hnedej hliny. Z bubna len tak žiari pohoda a teplo, láka na pohladenie, poklopkanie.

Tak ako dobre vyzerá, tak aj dobre hrá – zvuk črepu je celkom slušný, zazvoní. Pri poklepkaní na dno má silnejší zvuk, odlišný od bočných stien, čím sa dajú rozohrať rôzne variácie zvukov. Bas je sýty, strednej hĺbky, trochu kratší. Pri bubnovaní na hrdle je posunutý vyššie. Vydáva krásny klokotavo žblnkavý zvuk.

Veľkosť: Výška 31 cm, maximálny priemer 18 cm, maximálny obvod 60 cm, hmotnosť 1,28 kg

udu 74

UDU 79


UDU 86

Kvapkovité udu s neskutočne tenkým telom, ktoré zvoní jasným vysokým tónom pri poklepkaní. Bas je trochu vyššie posadený, kratší, no pri troche tréningu sa dá pekne na ňom vyšantiť. Má klasickú tehlovo červenú farbu, ktorú ozvláštňuje tmavohnedou hlinkou maľovaný vzor.

Veľkosť: Výška 41 cm, priemer dna 11 cm, maximálny obvod 57 cm, hmotnosť 1,24 kg


a ešte tieto udá: 101, 103, 104, 105, 110, 111, 112, 113, 114, 115


… a kopu misiek malých po 10,-€… (výber neglazovaných, napúšťaných včelím voskom, glazovaných), väčších po 12,- a veľkých po 15,- – tu sú len ukážky, ako vyzerajú mramorované, každý je originál, presnú kópiu neurobím…