Čo mám práve k dispozícii

Čo mám práve k dispozícii
Zoznam výrobkov, ktoré sú momentálne k dispozícii a na predaj.

Pokiaľ sa Vám nejaký kúsok páči, kľudne ma kontaktujte a povedzte, ktorý výrobok to je. O pár dní ho už budete držať v ruke a tešiť sa z neho.

Verím, že si vyberiete


UDU 34

Malé, milé, cestovné udu, vyrobené zo zmesovej hliny z Pukanca. Má tlmenejší zvuk črepu a vysoký basový tón, ten je ale ozvláštnený vloženou hrkálkou vo vnútri nástroja. Pri hraní na ňom udu jemne chrastí a hrkoce. Má prevažne hnedo pieskovú farbu, jemne šľahnutú plameňom do siva. Spodok je jemne ryhovaný.

Veľkosť: Výška 25cm, maximálny priemer – 16cm, maximálny obvod – 54, hmotnosť – 0,73kg

udu-34b


UDU 42

Veľmi podarený kúsok tekvicového tvaru, ktorý prešiel na moje vypaľovacie možnosti výnimočne vysokým žiarom, čím len získal na kráse. Dno je zdobené škrabaním hrebeňom, hrdlo zase mierne pretavenou glazúrou s vyredukovaným kovom, takže hrá dúhovými medenými farbami. Telo nádoby je ošľahnuté plameňom, čo vytvára neeopakovateľné a originálne tvary – je a bude to vždy jedinečný kus, ktorý už nebude zopakovateľný. Zvuk je mierne iný, ako mávam – bas je krátky, dutý, črep zvonivý ako zvonček na hrdle ovečky.

Veľkosť:Výška 31cm, max. priemer 18cm, max. obvod 61cm, hmotnosť 825g

udu-42a


UDU 64

Krásne antropomorfné udu, tvarované do ladných ženských kriviek, ktoré bolo inšpirované pravekými venušami. Svojimi oblými tvarmi lahodí oku, hmatu i sluchu. Krk je ozdobený mesiačikovitým príveskom z hliny, ako symbolom plodnosti, znovuzrodenia a sily zeme. Má nádherný zvonivý črep, trochu vyššie posadený bas a aby sa prejavili všetky jeho zvukové vlastnosti, musí človeku sadnúť do ruky a nájsť si svoj správny spôsob držania. Odmenou mu bude potom silný citový zážitok.

Veľkosť: výška 29cm, šírka 20cm, obvod 63cm, hmotnosť 1,61kg
udu_64a


UDU 71

Vzhľadovo možno málo výrazné, no zvukovo o to zaujímavejšie – tak by sa dal charakterizovať tento hlinený africký bubon – udu. Je fľaškovitého tvaru – pekne kvapkovite pretiahnutého, z bledej ružovkasto hnedastej hliny. Má jednoduchú rytú výzdobu. Na tele sú trochu svetlejšie stopy po prstoch – to ako som ho nakladal do pece, žiaľ, niektoré hliny sú na toto náchylné.

Má krásny zvuk črepu, zvoní ako stádo ovečiek pasúcich sa na lúke. A keď jemne po ňom pobúchate dlaňou, vylúdite zvuk tichej tône v potôčiku, keď sa do nej hodí kamienok. Bas je krásny, dlhý…

Veľkosť: výška 39cm, max. šírka 20cm, obvod cca 63cm, hmotnosť 1,56 kg

udu 71


UDU 73

Súdkovitý tvar a jemne béžová svetlá hlina s tmavohnedým maľovaným vzorom. Takto by sa dalo v jednej vete zhrnúť toto pekné dielko. Ale to asi nie je to pravé orechové… Tento kúsok je naozaj vyrobený zo svetlej hliny so zvonivým zvukom črepu, kde výzdobu tvorí maľba tmavohnedou hlinou. Má pekný dlhý, trochu vyššie posadený bas pri hraní na otvore na tele nádoby. Keď ťuknete do otvoru na hrdle, vybehne z neho žblnkavý krátky zvuk, vhodne dopĺňajúci hlavný bas. Kto má šikovné ruky, dokáže tak rozohrať celý koncert žiab a žblkotavého potôčika, doplneného klinkaním ovčích zvončekov…stačí si už len potom zavrieť oči a nechať prúdiť cez seba a okolo seba pohodovú energiu z hlbín zeme.

Veľkosť: výška 30 cm, max. šírka 18 cm, max. obvod 57,5 cm, hmotnosť 1,22kg

udu 73


UDU 74

Jedno z experimentálnych keramických udu bubnov, na ktorom som si odskúšal intarziu rôznych druhov hliny do základného červeného črepu. Celok pôsobí veľmi zaujímavo – základ je zo sýto červenej hliny, v ktorej je vzor vytváraný z bielej a hnedej hliny. Z bubna len tak žiari pohoda a teplo, láka na pohladenie, poklopkanie.

Tak ako dobre vyzerá, tak aj dobre hrá – zvuk črepu je celkom slušný, zazvoní. Pri poklepkaní na dno má silnejší zvuk, odlišný od bočných stien, čím sa dajú rozohrať rôzne variácie zvukov. Bas je sýty, strednej hĺbky, trochu kratší. Pri bubnovaní na hrdle je posunutý vyššie. Vydáva krásny klokotavo žblnkavý zvuk.

Veľkosť: Výška 31 cm, maximálny priemer 18 cm, maximálny obvod 60 cm, hmotnosť 1,28 kg

udu 74


 

UDU 86

Kvapkovité udu s neskutočne tenkým telom, ktoré zvoní jasným vysokým tónom pri poklepkaní. Bas je trochu vyššie posadený, kratší, no pri troche tréningu sa dá pekne na ňom vyšantiť. Má klasickú tehlovo červenú farbu, ktorú ozvláštňuje tmavohnedou hlinkou maľovaný vzor.

Veľkosť: Výška 41 cm, priemer dna 11 cm, maximálny obvod 57 cm, hmotnosť 1,24 kg


 

UDU 92

Jedinečné a doslova z hliny vyrezané udu – keramický bubon, ktorý je ozdobený dvomi krásnymi bielymi jašteričkami, ktoré sú vymaľované porcelánovou hlinkou na červenom črepe. Udu je pálené v peci vykurovanej drevom, pričom na povrchu vidno ošľahnutie plameňom.

Má krásny zvuk – bas je sýty, dlhý a zvučný, zvuk črepu zvonivý a iskrivý. Je radosť na ňom hrať. Majstrovský kúsok!

Veľkosť: Výška 40cm, max, priemer tela 22cm, hmotnosť 2,12kg

 

Video z jeho výroby

udu 92


UDU 99

Nádherný veľký kus s mimoriadne silným a dlhým basom, ktorý rozozvučí všetky dutiny v okolí. Je to nie len dekoračný kúsok, ale aj výnimočne dokonalý hudobný nástroj, vhodný pre ruku majstra.

Bas má hlboký, temný a výnimočne dlhý, rezonujúci. Zvuk črepu je tlmenejší, avšak hrá rôznymi tónmi na rôznych častiach tela.

Tvar je baňatý, jemne valcovitý s ozdobným dekórom na hrdle vytvoreným odtlačenými okrúhlymi jamkami.

Toto udu bolo pálené v novej peci, nazvanej Cecilka, vykurovanej drevom pri jej premiérovom prvom výpale.

Veľkosť: Výška 43,5cm, maximálna šírka 25cm, hmotnosť 2,5kg


a ešte tieto udá:


 

… a kopu misiek malých po 10,-€… (výber neglazovaných, napúšťaných včelím voskom, glazovaných), väčších po 12,- a veľkých po 15,- – tu sú len ukážky, ako vyzerajú mramorované, každý je originál, presnú kópiu neurobím…