Čo mám práve k dispozícii

Čo mám práve k dispozícii
Zoznam výrobkov, ktoré sú momentálne k dispozícii a na predaj.

Pokiaľ sa Vám nejaký kúsok páči, kľudne ma kontaktujte a povedzte, ktorý výrobok to je. O pár dní ho už budete držať v ruke a tešiť sa z neho.

Verím, že si vyberiete


UDU 23

Je vyrobené zliepaním pásikov hliny a vypálené v poľnej peci, vykurovanej drevom. Toto udu bolo v peci vystavené najvyššej teplote, hrdlo je pokryté sklovitým povlakom a výrazné fľaky od plameňa dotvárajú jedinečnosť tohto kusa. Plocha okolo bubnovacieho otvoru je hladená, čo zlepšuje komfort pri bubnovaní.

Veľkosť: Výška 30cm, max. priemer 22cm, max. obvod 67cm, hmotnosť 1,07kg

Cena: 50,- €

udu-23


UDU 34

Malé, milé, cestovné udu, vyrobené zo zmesovej hliny z Pukanca. Má tlmenejší zvuk črepu a vysoký basový tón, ten je ale ozvláštnený vloženou hrkálkou vo vnútri nástroja. Pri hraní na ňom udu jemne chrastí a hrkoce. Má prevažne hnedo pieskovú farbu, jemne šľahnutú plameňom do siva. Spodok je jemne ryhovaný.

Veľkosť: Výška 25cm, maximálny priemer – 16cm, maximálny obvod – 54, hmotnosť – 0,73kg

Cena: 20,-€

udu-34b


UDU 42

Veľmi podarený kúsok tekvicového tvaru, ktorý prešiel na moje vypaľovacie možnosti výnimočne vysokým žiarom, čím len získal na kráse. Dno je zdobené škrabaním hrebeňom, hrdlo zase mierne pretavenou glazúrou s vyredukovaným kovom, takže hrá dúhovými medenými farbami. Telo nádoby je ošľahnuté plameňom, čo vytvára neeopakovateľné a originálne tvary – je a bude to vždy jedinečný kus, ktorý už nebude zopakovateľný. Zvuk je mierne iný, ako mávam – bas je krátky, dutý, črep zvonivý ako zvonček na hrdle ovečky.

Veľkosť:Výška 31cm, max. priemer 18cm, max. obvod 61cm, hmotnosť 825g

Cena: 20,-€

udu-42a


 

UDU 48

Zaujímavé, u mňa netradične oxidačne pálené udu tekvicového tvaru. Črep má jemnú krémovú farbu, s tmavohnedým maľovaným vzorom, inšpirovaným slnečnými lúčmi – pohladí oči ako májové slniečko a zohreje ubolenú dušu.

Zvuk črepu je tlmenejší, bas je posadený trochu vyššie. Znesie razantnejšie hranie, kedy vyniknú jeho zvukové kvality.

Veľkosť:Výška: 28 cm, max. obvod: 58cm, max. priemer: 18cm, hmotnosť: 1,07kg

Cena: 30,-€

udu-48


UDU 64

Krásne antropomorfné udu, tvarované do ladných ženských kriviek, ktoré bolo inšpirované pravekými venušami. Svojimi oblými tvarmi lahodí oku, hmatu i sluchu. Krk je ozdobený mesiačikovitým príveskom z hliny, ako symbolom plodnosti, znovuzrodenia a sily zeme. Má nádherný zvonivý črep, trochu vyššie posadený bas a aby sa prejavili všetky jeho zvukové vlastnosti, musí človeku sadnúť do ruky a nájsť si svoj správny spôsob držania. Odmenou mu bude potom silný citový zážitok.

Veľkosť: výška 29cm, šírka 20cm, obvod 63cm, hmotnosť 1,61kg

Cena: 20,-€
udu_64a


UDU 71

Vzhľadovo možno málo výrazné, no zvukovo o to zaujímavejšie – tak by sa dal charakterizovať tento hlinený africký bubon – udu. Je fľaškovitého tvaru – pekne kvapkovite pretiahnutého, z bledej ružovkasto hnedastej hliny. Má jednoduchú rytú výzdobu. Na tele sú trochu svetlejšie stopy po prstoch – to ako som ho nakladal do pece, žiaľ, niektoré hliny sú na toto náchylné.

Má krásny zvuk črepu, zvoní ako stádo ovečiek pasúcich sa na lúke. A keď jemne po ňom pobúchate dlaňou, vylúdite zvuk tichej tône v potôčiku, keď sa do nej hodí kamienok. Bas je krásny, dlhý…

Veľkosť: výška 39cm, max. šírka 20cm, obvod cca 63cm, hmotnosť 1,56 kg

Cena: 40,-€

udu 71


UDU 73

Súdkovitý tvar a jemne béžová svetlá hlina s tmavohnedým maľovaným vzorom. Takto by sa dalo v jednej vete zhrnúť toto pekné dielko. Ale to asi nie je to pravé orechové… Tento kúsok je naozaj vyrobený zo svetlej hliny so zvonivým zvukom črepu, kde výzdobu tvorí maľba tmavohnedou hlinou. Má pekný dlhý, trochu vyššie posadený bas pri hraní na otvore na tele nádoby. Keď ťuknete do otvoru na hrdle, vybehne z neho žblnkavý krátky zvuk, vhodne dopĺňajúci hlavný bas. Kto má šikovné ruky, dokáže tak rozohrať celý koncert žiab a žblkotavého potôčika, doplneného klinkaním ovčích zvončekov…stačí si už len potom zavrieť oči a nechať prúdiť cez seba a okolo seba pohodovú energiu z hlbín zeme.

Veľkosť: výška 30 cm, max. šírka 18 cm, max. obvod 57,5 cm, hmotnosť 1,22kg

Cena: 40,-€

udu 73


UDU 74

Jedno z experimentálnych keramických udu bubnov, na ktorom som si odskúšal intarziu rôznych druhov hliny do základného červeného črepu. Celok pôsobí veľmi zaujímavo – základ je zo sýto červenej hliny, v ktorej je vzor vytváraný z bielej a hnedej hliny. Z bubna len tak žiari pohoda a teplo, láka na pohladenie, poklopkanie.

Tak ako dobre vyzerá, tak aj dobre hrá – zvuk črepu je celkom slušný, zazvoní. Pri poklepkaní na dno má silnejší zvuk, odlišný od bočných stien, čím sa dajú rozohrať rôzne variácie zvukov. Bas je sýty, strednej hĺbky, trochu kratší. Pri bubnovaní na hrdle je posunutý vyššie. Vydáva krásny klokotavo žblnkavý zvuk.

Veľkosť: Výška 31 cm, maximálny priemer 18 cm, maximálny obvod 60 cm, hmotnosť 1,28 kg

Cena: 40,-€

udu 74


UDU 84

Kto má rád netradičný tvar a nádherný zvuk, tak si iste zamiluje toto nádherné dielko. Hrací otvor je posunutý nahor a má predĺžené ústie. Dobre sa drží pri hraní i prenášaní vďaka ušku umiestnenému medzi otvormi. Telo je vytvorené z mramorovanej hliny, čo vytvára neopakovateľný vzor. Pri hraní na tele nástroja sa ozve krátky, ostrý, vyššie položený cvengot, ktorého zafarbenie sa mení podľa toho, či sa hrá pri dne, alebo pri vrchu. Bas je krásny, dlhý a hlboký – každý otvor má ho trochu inak naladený.

Veľkosť: Výška 40 cm, priemer dna 11 cm, maximálny obvod 63 cm, hmotnosť 1,86 kg

Cena: 50,-€


UDU 86

Kvapkovité udu s neskutočne tenkým telom, ktoré zvoní jasným vysokým tónom pri poklepkaní. Bas je trochu vyššie posadený, kratší, no pri troche tréningu sa dá pekne na ňom vyšantiť. Má klasickú tehlovo červenú farbu, ktorú ozvláštňuje tmavohnedou hlinkou maľovaný vzor.

Veľkosť: Výška 41 cm, priemer dna 11 cm, maximálny obvod 57 cm, hmotnosť 1,24 kg

Cena: 40,-€


a ešte tieto udá:


 

… a kopu misiek po 10,-€… (výber neglazovaných, napúšťaných včelím voskom)